5220 Church Street
Mableton, GA 30126
Phone: (770) 819 -2513
Fax: (770) 819-2515

Mableton Faculty and Staff

Title 1-3

coaches
Melissa Feldman, Academic Coach
Dana Jones, Academic Coach
Kathy Barela, Parent Liaison
Instructional Support

Della Jones, K-1 Guidance
Jennifer Susko, 2-3 Guidance
Patrick Wright, 4-5 Guidance
Debbie Holden, Target
Kim Adkins, ESOL
Stephanie Schwan, ESOL
Joelann Girau, ESOL
Sarah Bartley-Rahim, ESOL
Ashley Brooks, EIP
Delane Bickelhaupt, EIP
Ellen Adair, .5 EIP
Karen Prewit, EIP
Front Office Staff
  Laura Beth Postell, Secretary and ASP Director
Ericka Lopez, Clerk
Michelle Anthony, CSIS Clerk
Amy Nowatzki, Bookkeeper
Kim Churchill, Clinic Nurse
Gloria Collins, ASP
5th Grade Teachers
  Sara Green
Mustapha Cabbell
Joanna Conner
Kelsea Price
Deborah Palmer
Madeline Gorman
Elizabeth Kaiser
4th Grade Teachers
  Siddeequa Adams
Kristen Bosley
Victoria Broughton
Seanna Darby
Crystal Jackson
Kristen Kennedy
Hannah Firebaugh
Kelsea Townsend
3rd Grade Teachers

Stacy Brewer
Annette Castleberry
Jill Dell
Olivia Giauque
Christine Li
Caroline Petty
Elise Showalter
Chloe Watts
2nd Grade Teachers
  Amanda Brodman
Gabrielle Dudley
Tracy Farrow
Sabrina Priestly
Lauren Tandy
Christine Townsell
Jennifer Tully
Tera Wilder
Julie Masenthin
1st Grade Teachers


Karla Duran
Tara Floyd
Jill Gatlin
Caroline Hall
Tiffany Leguizamon
Rachel Westbrook
Kate Wise
Dijana Vidakovic
Kindergarten Teachers and Paraprofessionals
  Julissa Beharry-Colon
         Eneida Rivera, para
Marina Brown
          Evelyn Jackson, para
Kara Garner
         Brittnay Lively , para
Wendy Holland
          Keecilon Wright, para
Katie Hopkins
          Alice Haggins, para
Daphne Patton
           Rasha Frye, para
Kim Walker
          Gwen Leonard, para
Dianne Long
          Stephanie Dinizio, para

Multi-Age Classes

Davena Dahunsi
Abidemi Jinadu
Whitney Oakvist
Alicia Pagan
Tiffany Trimm
Specialists

Kristen Alvarez, art
Cindy Kraus, PE
Ricky Stabler, PE
          Jim Scollan, Specialist Para
Brandon Plymel, Music
Amber Phillips, Math/Technology
Sean Splawski, STEAM
Alana Davis, Innovation Specialist
Patti Scollan, Media Specialist
           Susan White, Media Para
Special Education

Bianca Harrison
Michelle Faramarzi
Astha Kumari
Kimberly Gamble
Shaleece Long
Rebecca Turpin
Carrie Newman
Jacquelyn Wilson
Special Education Paraprofessionals
  Wanda Holt
Erin Ashcraft
Pamela Clippard
Carmen Williams
Franci Da Casta
Isalene White
Carmen Williams
Student Support Services

Kellie Buice, SPED
Colleen Gibson, School Psychologist
Mandy Goodwin, School Social Worker
Clift Jones, Technology Assistant
Felix Rentas, IWC
Ana Barona, Speech Diagnostician
Lorianne Edwards, Assistive Technology
Rhonda Dye, TTIS
Custodial
  Dwight Moreland, head
Bill Shoemaker
K'Shawn Medlock
Lorenzo Vicente
Food Service
  Jenna Peterson, manager
Angie Davis
Keisha Denmark
Mekisha McCray
Fredrick Mortus
Amy O'Neil
Edwina Patterson
Shelia Smith
Aminah Tucker
Maria Flores, Lunchroom Monitor
Cheryl Fales, Lunchroom Monitor
Cynthia Nichols, Lunchroom Monitor