1.  

Faculty/Staff

SHARE
Administration

Debbie BroadnaxPrincipalemail
Shay Kappel
Assistant Principal
email
Meghan Smith
Assistant Principal
email
Holli ChinapooPre-K SSA
email
Amanda HopperSSAemail


Kindergarten
Kaila Apodaca
email
Katie Blankenbecler
email
Molly Fosteremail
Heather Henslee
email 
Fran McMath
email


First Grade
Kristi Crimm
email
Cynthia Edwards
email
Kaley Lynn
email
Isabel Rivera
email 
Jessie Scheiwe email 


Second Grade
Bryana Blountemail
Linda Campisi
email 
Tiffany Leguizamon
email 
Heather Hensonemail
Ashley Milleremail
Libby Mitchell
email 


Third Grade
Hailey Godfrey
email
Kristie Kniolaemail
Bonnie Pratcher
email
Michelle Vance
email 
Faithe Williamsemail
Mary Catherine Willis
email 


Fourth Grade
Emily Connaughtonemail 
Liz Cunningham
email 
Bonnie Fleming
email 
Chrissy Garrison
email 
Shawna Plunkert
email 


Fifth Grade
Paige Bastuba
email 
Alia Gillieemail
Kim Kunst
email
Maria Lippeltemail
Ashleigh Loccisanoemail
Erica Pitts
email
Todd Plunkert
email 


EIP
Abbey Allee, K-5 Support
email
Tara Jones, K-1
email
Kristen Killian, RISE
email
Bethany Snyder, 2-3
email 
Kellee Strickland, 4-5
email


Counselors
Kelly Owen
email
Mandy Ruddell
email


Target
Rachel Dutton
email
Nicole Harrison
email 
Drena Varghese
email 


Technology Training Integration Specialist
Jena Parish
email


Itinerant Personnel

Jennifer ColemanSPEDemail
Alicia Hayworth
Social Worker
email 
Mike Hall
Technology
email
Julie Merrill
OT
email
Kristen Snell
Psychologist
email
Elaine CunninghamESOLemail


Support and Services Teachers

Ashley Banks, Special Needs Pre-Kemail
Autumn Camp, AU K-2email
Callie Cook, 5themail
Ally Crisp, AU 3-5
email
Rebecca Goodman, 2nd
email
Julia Hanna, 3rd
email
Ilie Strauts, 4themail
Ashley Hyde, 1st
email
Denise Keasler, IRR
email
Lauren VanSant, Kemail


Speech and Language Pathologists
Laura Daniels
email
Tracy Ferguson
email 


Specialists
Claire Cyr, Art
email 
Craig Hurley, Music
email blog
Kara Kalra, Environmental Ed.email
Leslie Maples, STEM
email
Kelly Mattingly, PE
email 
Lance Norris,  PE
email 
Shirley Trammell,  Library Media Specialist
email 


Kindergarten Paraprofessionals

Leighann Buford

Jennifer Ciarletta

Barb Glaser

Lori Jiminez

Kim Skradis


Support and Services Paraprofessionals

Michelle Bachman, AU 3-5

Savannah Hurst, OI 1:1

Juliaa Montana, OI 1:1
Nicole Norris, AU K-2
Tina Stewart, Special Needs Pre-K


Specialist Paraprofessionals

Amany Demian - Media

Nick Perkins


Office


Sarah Harris
Secretary
email
Susan Rozelle
Bookkeeper
email
Laura GerstenbergerClerkemail
Marla Raines
Clerk
email
Vanessa Teague
School Nurse
email blog


Lunchroom

Kay Linder - Manager
email
Katie Bailey
Noville Edwards

Fitore Hajdini
Egzona Hajdini
Sheila Hanna


Lunchroom Monitors

Marinella Albornoz
Ronald Shroeder


Custodial Staff

James Little- Head Custodianemail
Marcus Rose



ASP

 Amber Young - Co-Director
email
Destiny Sherman - Co-Director
Susan Rozelle-Bookkeeper
email