1.  

Faculty/Staff

SHARE

Administration

Sharon Arduino, Principal - email

Ronald Crawford, Assistant Principal - email

Kristen Muller, Assistant Principal - email

Lauren Mckeon, SSA - email


Office Staff

Sheri Koenig, Enrollment Clerk - email 

Cindy Magaña, Secretary - email 

Michelle Murphy, Bookkeeper- email 

Ana Riley, Attendance Clerk & ASP Director - email 

Charlene Wyatt- ASP Director- email

Additional Support

Jasmin Dix, Parent Facilitator - email 

Jeanette Martin, Nurse - email 

Counselors

Raven Carnes- email 

Sidney Washington- email 

Instructional Support

Takevia Daniel,  Instructional Coach- email 

Monica Holmes, Instructional Coach - email

 

Advanced Learning Program/Target

Lisa Rogers - email 

Jason York - email 


Teacher on Special Assignment

Tereasa McCreary- email 

 

Title 1

Susan Bell-email

EIP

Michelle Carpenter- email

Heather DePetro - email 

Harriet Johnson-email 

Caitlyn McComas - email 


ESOL

Kai Grayson -  email  

Chandra Marshall -  email  

Nannette Rhodes - email  

Tyler Wilcher - email



Kindergarten  

Jarisa  Allen (DLI Eng.) - email 

Nilmary Cruz Gutierrez (DLI Span.) - email 

Nia Fields  - email 

Krystle Garrett-Collins (IRR)- email 

Andrea Guzman Peña - email

Tonie Hutt - email 

Jessica Nalbandian - email 

Maya Pitcher- email  

First Grade

Jennifer Bond - email 

Morgan Carter - email 

Laura Medina (DLI Span.) - email 

Karen Odell - email 

Cassie Rowles (IRR) - email 

Meghan Rudd (DLI Eng.) - email 

Carolyn Wohl - email 

Second Grade

Jeanette Baker (DLI Eng.) - email 

Precious Brown - email

Leslie Davis - email

Sheena Gibson (IRR) - email 

Janet Roque (DLI Span.) - email 

Alisa Simms - email

Elizabeth Wiegert - email

Courtney Wynne- email

Third Grade 

Alexa Burruss (DLI Eng.)- email 

Emma Castro (DLI Span.)- email

Matthew Hardman - email 

Sharlene Henley (IRR)- email 

Mandy Kennedy (IRR)- email 

Porschia Montford - email

Mayte Palacios Ruiz- email

Lacey Simmons- email 

Fourth Grade

Leyda Hernandez  (DLI Span.) - email

Guinevere Patrick - email 

Dr. Marilyn Smith - email

Theresa Stegall (IRR)- email 

Zoriah Swann - email  

Jayla Teague- email

Tiffany Thomas - email 


Fifth Grade

Loyda Barajas (DLI) - email 

Danielle Camelio - email 

Shane Cummings - email

Haley Holman - email

Kara Mathis - email

Caitlin O'Shea (IRR) - email 

Alison Shelton- email 

Shared Environment 

Badewa Adejugbe Williams, 3rd (Hendley)- email

Maria Anwer, 4th (Stegall)- email 

Dr. Kecia Coar-Overall, K (Garrett) - email 

Kristen Cranford, 5th (O’Shea) - email 

Ansley Hale, 3rd (Kennedy) - email 

Michelle Isaac, 2nd (Gibson)- email 

Robin Meinders, 1st (Rowles)- email 


Specialist

Kendrick Blevins, P.E. - email 

Sara Fair, Health - email 

Erin Harris, STEM Lab (2,4,5)- email 

Harriet Johnson, STEM Lab (3,1,K)-email 

Sherryl Lane, Art - email 

Kristin Leslie, Music - email 

Gwendolyn Moriarty, Computer Lab - email 

Elayne Ongtingco, Library, Media Specialist - email 

Program Classes

Elizabeth Griffin, Special Needs Pre-K - email 

Loretta Haley, EBD (K-1) - email 

Caroline Ham, MOID (K-5)- email

Melissa Martinez-Bolling, AU - email 

Katherine Osborne, AU - email

Shatara Owens, Special Needs Pre-K - email

Shalanda Douglas, EBD (4-5) - email


Speech

Megan Collins- email

Lauren Hyers- email

Julia "Camden" Roper- email 


Additional Support and Services

Janice Gatewood, TTIS - email

Tova Gopin, Occupational Therapist - email 

Jana Ladner, Psychologist - email

Paraprofessionals

Ricardo Adams (AU, Martinez-Bolling) 

Catherine Anido (Kindergarten) 

Leslie Bell (Media) 

Tina Coleman (MOID) 

Angel Cornel (Special Needs Pre-K)

Kenna Hammond (Kindergarten) 

Melissa Hannon (Kindergarten) 

Tramaine Jehovah (P.E.) 

Diana Kesner (EBD) 

Jason Lee (AU) 

LiMon Moncrease (AU) 

Carmen Monsalve (Kindergarten) 

Robyn Powell (Kindergarten) 

Joanne Rosario (EBD) 

Amanda Carmel (Kindergarten)

Tracie Smith (Kindergarten) 

Jekhia Stephens (Special Needs Pre-K) 

Frank Streeter (AU)

Lawana Streger (P.E) 

Kelly Thomas (IRR) 

Glenda Watson (Kindergarten)

Charlene Wyatt (Instructional)






Social Worker

Lara Fain - email


Custodians

Dalia Cruz, Head Custodian - email 

Teresa Jasper

Sandra Pope 

Nuri Al-Bilali (ASP)

 

Food Service

Beverly Coxall

Sally Denil-Fachisthers

Adbul Faro

Patti Labod

Jhoana Mendoza

Brenda Moss

Katrina Simmons 

Norma Vinaja

Laurel Washington-Bierley (Manager)- email

 

Lunchroom Monitors

Juliana Vielma

Sarhai Ramon