1.  

Faculty/Staff

SHARE


Special Education/Speech Therapy





Special Education


Kitty RobbinsEmail
Kanika SpataroEmail
Rachel TerrellEmail
Nwaka Nik UgokweEmail
Andrea WilsonEmail


Speech Therapy


Elizabeth MunsEmail
Lindsay PridemoreEmail


Paraprofessionals


Gerda AlfredKathy McGill
Penny BrownAlisha Mewborn
Ralph GunnAriel Wheeler
Tiffany Gunn





Kindergarten




Caroline Brown (Parr)Email
Rachel JustusEmail
Audra McKinneyEmail
Jessica MilovichEmail
Jennifer RobinsonEmail
Christine Sheppard-RobertsEmail
Alexis WyattEmail


DLI (Dual Language Immersion)


Yvis Llanos-OrtaEmail
Lara RiceEmail


Special Education


Kari GriffinEmail


Paraprofessionals


Glenda AdamsRichele Morog
Kim CarrenJennifer Nolf
Jessica CroweSheneal Norville - DLI
Darian DouglasPhilitra Walker
Nicole Guillory - DLI 






First Grade




Rachel BennettEmail
Lucy DudleyEmail
Kristine EstradaEmail
Randi LangleyEmail
Amanda SchmidtEmail
Amanda (Miley) SmileyEmail
Sarah StanleyEmail


DLI (Dual Language Immersion)


Maria AgrinsoniEmail
Pamela CooperEmail


Special Education


Dr. Karmelita HarveyEmail





Second Grade




Dr. Kennesha CollinsEmail
Samantha LockamyEmail
April MitchellEmail
Jasmine RandallEmail
Jessica RogersEmail
Dijana VidakovicEmail
Cynthia WoodEmail




DLI (Dual Language Immersion)


Lindsey HamburgEmail
Vanessa LoggiodiceEmail


Special Education


Shantaun JonesEmail




Third Grade




Traci BlanksEmail
Stephanie BoydEmail
Brittani DennisEmail
Catherine GraskaEmail
Sandra HendersonEmail 
Sushmitta KumarEmail
Maria McDonaldEmail
Patricia McNallyEmail


DLI (Dual Language Immersion)


Chelsea AndrewsEmail
Yinia BaumhoverEmail


Special Education


Melissa MaikosEmail





Fourth Grade




Ashley BorlandEmail
Haylee BradhamEmail
Rachel HarrisEmail
Chrisley McAllisterEmail
Cayla MoskalEmail
Wanda NelsonEmail


DLI (Dual Language Immersion)


Carol HollisEmail
Maria SantiagoEmail


Special Education


Kavina ChaudhariEmail




Fifth Grade




Dina EspenshiedEmail
Renee FelixEmail
Catherine FernandezEmail
Patricia SwartzEmail
Felicia TapperEmail
Abigail YoueEmail


DLI (Dual Language Immersion)


Victor MateoEmail
Mackensie SnookEmail


Special Education


Carlene LawrenceEmail
Kristine MatthewsEmail

 



Specialists





Elizabeth BrownArtEmail    
Karen HarrisonMath LabEmail    
Anslie JarryPhysical EducationEmail    
Lemieda JeterLearning CommonsEmail    
Jason JoynerPhysical EducationEmail    
Katelyn LaddScience LabEmail
Tasha PoseyMusicEmail    



ESOL



Amy Karp
Email    Blog



Instructional Specialist



Melissa GottschalkInstructional SpecialistEmail
Nichol PowellInstructional SpecialistEmail
Elizabeth RaqueInstructional SpecialistEmail




Interventionist



Debra CurleyInterventionistEmail



Target



Kay Jordan
Email
Allison Williams
Email
Kimberly Fossett-Yoder
Email
Pamela Zentner
Email   Website



Paraprofessionals



Ivy AbelmannComputer LabEmail    
Tiffany GunnSpecials
Teresa WilliamsLearning Commons
Jason YahnePhysical Education

 



Counselors




Katie BarnesEmail
Tanyika ButlerEmail   Blog
Lelia WeathersEmail   Blog






Support Staff



Front Office
Katherine Alexander, Attendance ClerkElinor Negron, Registration/Scheduling Clerk
Dianne Harris, School SecretaryTiffany Rawls, Nurse
Janna Moore, Records ClerkWanda Springer, Bookkeeper


IT
Janet Medrano


Custodial
Violet (Becky) Duncan, HeadEmail


Cafeteria
Leinita Carter, ManagerEmail


District Support Staff
Darline Alvarez, Social WorkerEmail
Angela Birdsong, DiagnosticianEmail
Dr. Melissa McClure, PsychologistEmail
Jeanne Roddy, SNPK HomeboundEmail